מזומן לדחוף במיאנמר

סימן ברור אחד של שינוי הוא כי כרטיסי אשראי נעשים נפוצים יותר, אלא רק על ידי ויזה ומאסטרקארד. לא מנפיק מקומי עדיין. ויזה מתכננת להנפיק כרטיסי אשראי ששולמו מראש עד סוף השנה.
זה צעד קטן, אבל למיאנמר צעד קטן בכיוון הנכון הוא קריטי כפי שהוא מקבל מוכן להיות חלק מsystem.He פיננסי הגלובלית משולב שנפרץ. שלישי הלך לבנק, והשאר נשאר שם הוא מתגורר. למעשה, הסיבה היחידה שהוא הופקד משהו בכלל הייתה פחד של שריפה בבית.
אנשים כאן לעקוף לחלוטין את הבנקים ולשמור את הכסף שלהם בבית. זה הדבר הכי קרוב שתמצא לכלכלת מזומנים סך הכל בכל מקום בעולם.
ממשלת מיאנמר עשתה תיקון מערכת הבנקאות בראש סדר עדיפויות, אבל ביקור חטוף בכל סניף חושף את גודל הבעיה הוא בפנים.
זה מקום יוצא דופן: דלפקי טלר והשולחנות המשרדיים, פשוטו כמשמעו, עולה על גדותיו במזומן. לבנים של החומר, קשורים בחבילות של אלף פתקים מתנדנדים על גב אחד את השני או לכלוך על הרצפה בערימות מסודרות של גדולות. ולהביא יותר לקוחות בבולטות שקיות קניות, ואילו גלגל שומרי אבטחה בשקים אורז לבן עם עוד יותר, צרורות של Kyat כמטבע המקומי ידוע.
מיאנמר הוא עדיין עובד על מערכת אשראי אמיתית ומכשירי כספומט הם פיתוח חדש יחסית – אם הם עובדים. כמו רוב בתי העסק בעיר ובעיירות, הפסקות חשמל תכופות פירוש מערכות כיבוי. ניסיתי שלושה כספומטים במהלך יום. לא עבד.
אבל זה הולך הרבה יותר עמוק מזה. המערכת הבנקאית שאנו לוקחים כמובן מאליו ברוב המדינות – הלוואות קלות, מוצרים פיננסיים, פעילות בנקאית, אשראי – הם כולם כמעט לא קיימים כאן. אין בנקאות עסקית נכונה. עסקים לא יכולים לקבל תוכניות פירעון הלוואה של יותר משנה אחת. נכון, הם התגלגלו, אבל זה אומר קרש המרכזי לגיוס ההון של חברה – לוח סילוקין ריאלי – לא קיים.
מנהלי בנקים עדיין צריכים לטלפן לבנק המרכזי בסוף כל יום מסחר כדי לספר להם מהו האיזון בספרים.
עכשיו יש חוק בנקאות לפני הפרלמנט ועד שיאושר, רפורמת שורש וענף-יסודית לא יכולה להתקיים. וגם כשהיא עושה, הבנקים צריכים להתגבר על חוסר אמון עצום במערכת, בנה במשך שני דורות של אי ניהול. אנשים פה חשודים ביותר של בנקים.
זה בנקאי במיאנמר, בסביבות 2013. מערכת מיושנת ושפלה, פתח במשך עשרות שנים להתעללות על ידי המשטר הקודם, והורחק על ידי כ -90% מהאוכלוסייה.
כאשר Nyein צ’אן אונג מכר את ביתו ביאנגון לאחרונה הוא עומד בפני דילמה – מה לעשות עם התמורה. האם הוא הוא ייקח את המזומנים שלו לבנק, או לשמור אותו בבית?

EU-Asia