לכיתה של 2013, מקלחת קרה

קאלו מאמין שהרבה מהנוער של היום הוא “מפונק, מפונק, פנק עליו, קסדה, עטופה בבועה” ומוגן מפני מציאות. הוא אמר לבוגרים: “לטפס על ההר לא לשתול הדגל שלך, אבל לאמץ את האתגר, ליהנות מהאוויר וראה את הנוף לטפס עליו, כך שתוכל לראות את העולם, לא כל כך בעולם יכול לראות אותך.”.
“יש לו את הפריבילגיה של מתן כתובת תחילתו, באוניברסיטה במרכז קליפורניה, ואני מקווה שיום אחד, כדי לספק אחרת. למעשה, אני כבר יודע מה אני רוצה לומר.

בשנה שעברה, בבית ספר תיכון ולסלי במסצ’וסטס, דיוויד מקאלו הבן, מורה לאנגלית בבית הספר, ובנו של זוכה פרס פוליצר ההיסטוריון דייוויד מקאלו, נתן את כתובת תחילתו. הוא דפק אותו מחוץ לפארק, ודבריו נסעו רחוק. מה היה לו לומר, אמריקה הייתה נואשת לשמוע.

לא אותי. אני מעדיף לספר לי מנהיגי העתיד שלנו מה שהם צריכים לשמוע. להלן 10 יצירות פרובוקטיביות של ייעוץ שהכיתה של השנה מהמכללה ובוגרי האוניברסיטאות תהיה חכמה כדי לקחת ללב:
1) לעולם אל תשכח, שלמרות מה שהחברה אמרה לך, אתה לא מיוחד, כמו קאלו, אמר בנאום הסיום שלו. העולם לא סובב סביבך. ואתה לא צריך להרגיש זכאי לשום דבר. אף אחד לא יותר טוב ממך, אבל אתה לא יותר טוב מכל אחד אחר. להתייחס לכולם בכבוד, כל עוד הם מתייחסים אליך באותה צורה.
2) עם התשוקה שלך, אלא להיות פתוח לרעיון שאולי את התשוקה שלך משתנה ומתפתח לאורך השנים כפי שאתה עושה. אל תפחדו לשנות כיוון וללכת בכיוון אחר. מותר לך יש מחשבות שנייה, על מה שאתה רוצה לעשות ואיך אתם מתכוונים לבלות את חייך.
3) האם ההורים שלך להציג את עצמם אליך. לראיין אותם, ולהקליט אותו. שאל אותם על חייהם, ומה סיפורים או שיעורים שהם רוצים לחלוק עם נכדיהם. הם נתנו לך את חיים, אז לפחות אתה יכול לעשות הוא לנסות להבין אותם. כשהם הלכו, אתה תהיה שמח שעשית את זה.
4) הפסקה מחוץ לאזור הנוחות שלך. לעשות את מה שאתה הכי מפחד. הימנע ממה שהוא קל וניתן לחיזוי. לנסוע ברחבי הארץ והעולם. להכיר אנשים חדשים ושואף לראות את העולם מנקודת המבט שלהם. הישאר סקרן. שאל שאלות. ואף פעם לא מפסיק ללמוד.
5) לאלו מכם שיבחרו, או יכולים, להינשא – ואני מקווה, שיום אחד, כל אחד מכם יהיה – שאתה מחליט להתחתן יהיה ללכת דרך ארוכה לקראת קביעת ההצלחה שלך. זה יותר חשוב מתארים מבתי ספר יוקרתיים. אנשים יכולים להרים אותך, או להביא אותך למטה. בחר כן.
6) האם לא פשוט לקבל כישלון, אבל מברך אותו. מצפה לזה. ללמוד ממנו. להתייחס אליו כחווית למידה בעלת ערך. זכור, אם אתה תמיד מקבל את כל מה שאתה רוצה, ולהשיג את כל מה שאתם יוצאים לעשות, אז יש לך נכשל בכל מקרה. בגלל שיש לך להגדיר את המטרות שלך נמוכות מדי.
7) השאלה סמכות ולאתגר את האמונות שלך. קפוץ לדיון הציבורי. התארס. דמוקרטיה היא ספורט השתתפותית, אתה לקחת חלק, או שאתה מקבל מפורק. זה לא משנה מה שאתה מאמין. מה שחשוב הוא שאתה חשבת שהדרך שלך לשם ויכול להסביר למה אתה מאמין בזה.
8) למי שבוחרים אותך, או שהם מסוגלים, להביא ילדים, כאשר אתה מגדיר לגדל אותם, לתת להם את הדבר היחיד שהם הכי רוצים: את הזמן שלך. למד אותם כדי להיות פרודוקטיבי. אבל יותר חשוב, ללמד אותם, על ידי דוגמה, כדי להיות אנשים טובים, שטיפול בבני אדם אחרים בחביבות ובכבוד.
9) כפי שאתה לעבור את החיים, לא לפחד יש ציפיות גבוהות של הילדים שלך, של אחרים ושל עצמך. יש דברים גרועים יותר מאשר להיות מאוכזב בגלל שמישהו לא בצע כמו שקיווית. כמו לוותר עליהם ולא ציפיתי להרבה מההתחלה.
10) לבסוף, שנים רבות מעכשיו, כשאתה הולך למנוחה שלך, ההישג החשוב ביותר שלך בחיים לא תהיינה לך את הכסף שנצברו או את ההצלחה שאתה נהנית ממנו. הדבר היחיד שיחזיק מעמד, ולתת לעולם לדעת שהיית כאן במקום הראשון, הוא ההשפעה שיש לך על אנשים אחרים. להפוך אותו לאחד חיובי.
זה מכיל. קח את זה, או להשאיר אותו. כל אחד נהנה מהנוחות של אמבטיה חמה. אבל לפעמים, מה שנקרא לזה מקלחת קרה.

אז תן לי לנסות אותו ברמה של 2013. לדבר עם פרופסורים במכללה או מנהלי משאבים אנוש או מעסיקים. קראו את המחקר שנעשה על מה שנקרא דור המילניום, ואתה תמצא הרבה ראיות לכך שקאלו היה על המסלול הנכון. הצעירים של היום לעתים קרובות בילו את חייהם שפנקו, ששירתה וחסכו את הלחץ של חיים לעמוד בציפיות. אנשים בדרך כלל אומרים להם רק את מה שהם רוצים לשמוע.

EU-Asia