חקלאים אורגניים ללכת עם פסולת אנושית

חקלאים אורגניים ללכת עם פסולת אנושית
Khadka, לעומת זאת, הצביע שמשתמשים צריך להיות זהיר בעת ההפרדה במקור לאסלה כמו זיהום לחצות צואה של שתן יכול להגדיל את הסיכונים הבריאותיים.
“זה הכי טוב לערבב עם קומפוסט שתן לתוצאות הטובות ביותר”, הוא הוסיף.
ההנחיות של ארגון הבריאות העולמית לשימוש בטוח בשפכים, צואה ומים אפורים גם מדגישות שילוב של בריאות מרובה ואמצעי בטיחות.
הוא קובע: “טיפול בשפכים בתוספת תקופת הלנת לאפשר הפתוגן למות-off לפני הקציר בתוספת היגיינה מזון טוב בתוספת בישול של מזון עשוי להיות מספיק כדי להפחית את הסיכונים בריאותיים במידה מספקת.”
Maharjan, שאוסף כ -100 ליטרים של שתן מהאסלה של משפחתו בכל חודש, אמר לכל ליטר של שתן, הוא מתערבב שלושה ליטרים של מים ותרסיסים אותו מעל אדמתו שבו הוא מטפח ירקות ופירות עונתיים.
הארי קרישנה Upreti, מדען בכיר בחטיבה (NRC) נפאל המחקר החקלאי של מועצת בוטניקה, אמר השתן היה עשיר בחומרים מזינים באופן מפתיע.
לדברי Upreti, ליטר של שתן מכיל עד 0.9% חנקן, זרחן 0.12% ושל 0.26% אשלגן אלמנטים אלו – ידועים קולקטיבי NPK – עוזר לווסת את חילוף החומרים של הצמחים ומכיל מספיק חלבונים להם לגדול.
לאיכות הסביבה וארגון בריאות ציבורית היה אחד הראשונים ליזום את הפרויקט הזה, יחד עם שותפים נוספים, בשנת 2003, הרחיבה עכשיו ליותר מ -3,000 משקי בית ברחבי נפאל.
יש ג’יוואן Maharjan גישה שונה לפסולת אנושית – הוא רואה אותה כעושר.
הוא אמר שבשתן ניתן להשתמש בבטחה ובסיכון הבריאותי משויכים אליו הוא בדרך כלל נמוך.
“זה שלוש פעמים יותר טוב מדשנים כימיים”, הוא אמר, בהתייחסו ללהניב פירות והירקות שלו לאחר השימוש בדשן אנושי בהשוואה לשיטות קונבנציונליות יותר.
בשעה שחצה 27,000 מטרים רבועים של אדמתו בוועדה לפיתוח כפר Siddhipur בפאתי קטמנדו הבירה, אמר Maharjan השיטה של ​​הפריית שום דבר חדש.
Suman קומאר Shakya, מנכ”ל ENPHO, אמר את הקישורים הגוברים בין תברואה וחקלאות מעודדים.
בדברו בסדנה מאורגנת כדי לקדם תברואה אקולוגית, הוא אמר כי צעדים שנוקטים חקלאים הוא “[חיובי] מעבר לתרבות אורגנית.”
בנקאות על החשיבות של שתן, כ 93 ק”מ (150 ק”מ) מקטמנדו, במחוז צ’יטוואן, משתמשים כמו Shreerendra Pokhrel לוקחים על עצם את התפקיד של יזמים.
בכפר Darechowk, מנהל בית הספר התחיל את הקונספט מביתו בשינה 2006. עד מהרה הוא הצליח לשכנע את שכניו, כמו גם חמישה בתי ספר להתקין אסלות ecosan וכמה ניקיון עם טיפוח.
“הילדים לומדים על תברואה והמטרה של שתן בחקלאות ובני משפחותיהם מיישמים אותו ומקבלים תוצאות טובות,” הוא אמר.
לאנשים כמו Maharjan וPokhrel, יחד עם חקלאים אחרים שנסחרים שתן לאוריאה, זה פתח אפשרויות חדשות – הייצור הוא גבוה ואין עלות כרוכה.

EU-Asia