הברזילאים להילחם על ‘בזבוז ממשלתי

אמנם משבח את המחאה במידה רבה שלום, Rousseff אמר כי את מה שהיא מאופיינת כ” מעשים מבודדים וקטנים של אלימות “צריכה להיות התעמת” עם עצמה. ”
פקידי הממשל אומרים שהם מכירים בחופש של המפגין מביטוי, אבל שיש חוסר מסר אחיד מהמפגינים.
ההשקעה של המדינה למונדיאל והאולימפיאדה כוללת כסף לבריאות ולפרויקטים בתחבורה ציבורי, כי לטפל בכמה מחששותיהם של המפגינים, אמר סגן שר הספורט לואיס פרננדס.
“אין שום דבר סותר בין ארגון מונדיאל והשקעה בבריאות ובחינוך”, הוא אמר.
האם אתה שם? שיתוף תמונות או וידאו, אבל להישאר בטוח
המחאה מתארגנות במידה רבה על ידי סטודנטים באוניברסיטה וקבוצה בשם תנועת מחיר טיסה חינם, שרוצה תחבורה ציבורית להיות ללא תשלום.
המחאות אחרי שבוע של הפגנות קטנות יותר, שהחלו בתגובה למתכננת להגדיל את דמי נסיעה למערכת התחבורה הציבורית של ברזיל, 3-3.20 ריאל (1.38 $ ל 1.47 $), אבל הרחיבו למחאה רחבה יותר על נושאים כלכליים וחברתיים הפוקדים את המדינה.
מפגינים אומרים שהם כועסים עליו, בין היתר, החלטות הממשלה להוציא כסף על המונדיאל ופרויקטים אחרים במקום שיפור שירותי בריאות, חינוך ותוכניות חברתיות אחרות.
ברזיל היא בניית אצטדיונים ושיפוץ התשתית שלה לקראת המונדיאל 2016 ומשחקים האולימפיים, האירועים שיהיו לשים את המיקוד בעולם על האומה האמריקנית הלטינית של 201 מיליון בני אדם.
משטרה על פי רוב נסוגה לאחור, אבל דחתה את אלה שניסו להיכנס לבניין הממשלה על ידי להכפיש את החלונות שלה עם מחסומי המשטרה.
הברזילאים אומרים שהם כועסים על מסים גבוהים, שחיתות והוצאות מפוארת על הטורניר הקרוב גביע העולם בכדורגל, בין תלונות אחרות. מחאה ביום שני היו הגדולה ביותר בארץ בלפחות 20 שנים.
הנשיא Dilma Rousseff אמר ביום שלישי היה ששמע את המסר שלהם.
“המסר הישיר מהרחובות הוא יותר לאזרחות, בתי ספר טובים יותר, בתי חולים טובים יותר, בריאות טובה יותר, להשתתפות ישירה”, אמרה בנאום טלוויזיוני ארצי. “הממשלה שלי מנסה ומחויב לשינוי החברתי”.
התחושה בקרב המפגינים היא שהם משלמים למערכת שלא נותנת להם מספיק גב בתמורה.
“זה הכול העניין של סדר עדיפויות לאומיים”, אמר פרננדו ג’ונס, iReporter-CNN, שהשתתף בהפגנות בריו דה ז’נרו. “אנחנו רוצים בריאות, אנחנו רוצים חינוך”.
הברזילאים כמותו מוצאים את עצמם שואלים איך הממשלה באמצעות המסים שלהם לאזרחיה, בעת שצפתה כמיליון הם בילו על הכנות לגביע העולם ואת המשחקים האולימפיים 2016.
סאו פאולו הוא הסצנה של לילה נוסף של הפגנות בברזיל, עם מפגינים שקראו לממשלה להגיב טובה יותר לצרכים של הברזילאים.
מחאה כבר הועלה בערים גדולות ברחבי הארץ, אבל סאו פאולו היה נקודת המוקד של המצעדים של יום שלישי.
אלפי שהתאספו היו שלווים בעיקר, והאווירה הייתה כמעט חגיגית. אבל קבוצה קטנה אחת לפחות, ללא הצלחה, ניסתה לכפות את דרכם לתוך בניין עירייה.

EU-Asia