בריטים פחות מודאגים מכספים אלא להרחיב חטיבות

מדד מדידת הסנטימנט בקרב בעלי המשכנתאות עלה לשיא של 42.0 ואילו אלה בדיור רשות המקומי היו ללא ספק הפסימי ביותר, ב 33.4.
מדד הסנטימנט של דלויט עלה ל -29 אחוזים מ-36 אחוזים הזמן הזה בשנה שעברה. תגובות מסומנות בדגל גדל אמון באקלים הכלכלי וירידה חדה בחששות צרכנים לגבי חוב, עם המידה הרלוונטית לשיפור -8 אחוזים ברבעון השני מ -15 אחוזים באותם שלושת החודשים של 2012.
סקר נפרד על ידי דלויט הראה צרכנים פחות פסימיים לגבי ההכנסה הפנויה שלהם מאשר בכל זמן מאז הסקר שלה החל בשנת 2011, ומוכן יותר להוציא כסף על פריטי שיקול דעת כגון חגים, אוכלים בחוץ.
השיפור עולה בקנה עם סימנים גוברים להתאוששות כלכלית בבריטניה. דמויות בשבוע הבא צפויות להראות כי הכלכלה – שני שלישים מהם הוא מונע על ידי הוצאות צרכנים – גדלה ב -0.6 אחוזים ברבעון השני, פעמיים מהר ככל בראשון.
“סימנים של התאוששות מתמשכת על פני כלכלת בריטניה ועלייה מקבילה בתנאים בשוק עבודה היו גורמי מפתח בהקלה על זני תקציבים לצרכן”, אמר טים מור, כלכלן בכיר בMarkit.
אבל הסקר גם הבליט חטיבות ההולך ומתרחבים בין המגזר הציבורי ופרטי.
מדד אופטימיות כלכלי Markit עבור אלה בתעסוקה פרטית עלה ל 51.2 בחודש יולי, בעוד שעובדים במגזר ציבוריים – שכונן הצנע של הממשלה פגע בצורה הקשה ביותר – היו פסימיים יותר ב42.4.
הוצאות הצרכנים היא בדרך כלל רגישה לשניהם בשוק העבודה ושיעורי ריבית, ועם עלויות אשראי הטתה להישאר בשפל שיא בעתיד הנראה לעין, המשכנתאות זולות גם נראים שמשחקות תפקיד.
בריטים מודאגים פחות על הכספים שלהם ויותר מוכן להתיז מזומן, שני סקרים הראו ביום שני, אם כי אנשים מועסקים ושוכנו על ידי המדינה מרגישים בטוחים יותר.
סקר מהדר Markit אמר אינדקס בית האוצר שלו עלה ל 41.5 ביולי מ -40.8 ביוני. זו הייתה העלייה הרביעית בחמשת החודשים והרמה הגבוהה ביותר מאז הסקר החל בחודש פברואר 2009.

EU-Asia