איחוד אירופי זעם על NSA ריגול תביעה

בן רודס, יועץ הבית לבן לביטחון לאומי, סגן לתקשורת אסטרטגית, אמר שהוא לא ראה את הדו”ח ו” לא להגיב על גילויים לא מורשים של תוכנות מודיעין. קהילת המודיעין תהיה מתאימה ביותר לעשות את זה. ”
רודס הוסיף כי “אלה הם כמה משותפינו הקרובים מודיעין, כך שזה ראוי לציין כי האירופים עובדים בצמוד מאוד איתנו. יש לנו יחסים מאוד קרובים עם מודיעינם”.
מייקל היידן, לשעבר מנהל NSA וה-CIA, אמר “מול פני האומה” ברשת CBS ביום ראשון בבוקר, כי הוא לא יודע אם הדיווח היה נכון.
שר המשפטים הגרמני סבין Leutheusser-Schnarrenberger “אמר שאם ההאשמות היו נכונות, זה היה מזכיר את המלחמה הקרה”, אמר דובר המשרד אנדרס Mertzlufft, והוסיף כי הממשלה “ביקש הסבר מיידי מארצות הברית”.
שר החוץ הצרפתי, לורן פאביוס קרא להסבר מהיר מהרשויות אמריקניות.
“מעשים אלה, אם הם אישר, יהיו בלתי מתקבלים על הדעת לחלוטין”, הוא אמר בהצהרה.
הזעם מהגורמים באירופה בסוף השבוע האחרון היה הנשורת מאז אדוארד סנודן, קבלן מחשב סוכנות לביטחון לאומי לשעבר, החל פרטי שפיכת תוכניות מעקב בארה”ב לעיתונאים מוקדם יותר החודש.
מצטט מידע ממסמכים סודיים שהתקבלו bySnowden, חדשות מגזין הגרמני ‘דר שפיגל’ דיווח אתמול כי מספר פעולות ריגול בארה”ב מנהיגי איחוד האירופיים ממוקדות.
דר שפיגל אמר כי “בחלק ראה” מסמכים מסנאודן המתארים כיצד הסוכנות לביטחון הלאומי הציקה פקידי האיחוד האירופי “משרדים בניו יורק ווושינגטון ונערך” מבצע ציתות אלקטרוני “שטפחו לתוך בניין איחוד אירופי בבריסל, בלגיה.
הדו”ח של המגזין גם אומר שיש במיקוד NSA ריגול נתוני חיבור טלפון ואינטרנט בגרמניה יותר מאשר בכל מדינה אירופית אחרת. ממוצע של עד 20 מיליון חיבורי טלפון ו10 מיליון חיבורי נתונים באינטרנט הם סקרו יומיים, דר שפיגל, אמר, וציין כי עוצמת המעקב מעמידה הברית של ארה”ב בשורה אחת עם סין, עיראק וערב הסעודית.
עוד טען כי ביום ראשון דו”ח מעקב מורחב מעבר למשרדים באירופה.
עיתון גרדיאן דיווח כי מסמך הודלף על ידי אחד NSA סנאודן מתאר 38 שגרירויות ומשימות כמו “מטרות” ושיטות מעקב פרטים הכוללים שתילת באגים בציוד תקשורת ואיסוף שידורים עם אנטנה מיוחדת.
מטרות כללו צרפת, איטליה, יוון, יפן, מקסיקו, דרום קוריאה, הודו וטורקיה, על פי הגרדיאן.
CNN לא אישר את הטענות באופן עצמאי בדיווחי דר שפיגל והמפקחים.
פקידים אמריקאים לא הגיבו באופן מיידי לדו”ח של המפקחים. משרד מנהל המודיעין הלאומי סרב להגיב ביום ראשון על טענות ספציפיות שפורסמו בדר שפיגל.
“ממשלת ארצות הברית תגיב כראוי לאיחוד האירופי בצינורות הדיפלומטיים שלנו, ובאמצעות הדיאלוג את המומחים של האיחוד האירופי / ארה”ב ‘במודיעין, כי ארה”ב הציעה לפני כמה שבועות”, אמר במשרד בהצהרה. “אנו גם לדון בנושאים אלה בילטרלי עם מדינות חברות באיחוד אירופי. אמנם אנחנו לא הולכים להגיב בפומבי על פעילות מודיעינית לכאורה ספציפית, כעניין של מדיניות, יש לנו הבהרנו כי ארצות הברית אוסף מודיעין חוץ מהסוג שנאסף על ידי כל עמים “.
“אני היית מחוץ לממשלה במשך כחמש שנים, אז אני באמת לא יודע, וגם אם אני עשיתי, לא הייתי לאשר או להכחיש את זה,” הוא אמר. “אבל אני חושב שאני יכול לאשר כמה דברים בשבילך כאן הבוקר. מספר אחד, ארצות הברית עושה ריגול התנהלות. מספר שתיים, התיקון הרביעי שלנו, שמגן על פרטיותם של האמריקנים, לא אמנה בינלאומית. ושלישי, כל האירופית שרוצה לצאת ולקרוע את הבגדים שלהם בכל קשורים לריגול בינלאומי צריכים להסתכל קודם ולברר מה הממשלות שלהם עושות. ”
האיחוד האירופי דוברת מרלן Holzner, בדואר אלקטרוני ל-CNN, אמר, “יש לנו כבר באופן מיידי במגע עם הרשויות בארצות הברית בוושינגטון ובבריסל, ויש להם התעמת עם הדיווחים בעיתונות. הם אמרו לנו שהם בודקים על הדיוק של המידע שפורסם אתמול ויחזור אלינו “.
בבריסל, אומר דר שפיגל, הסוכנות ממוקדת בניין Lipsius יוסטוס, שבו שוכן המועצה האירופית ומועצת שרים של האיחוד האירופי, גוף קבלת החלטות והחקיקה הראשי של האיגוד.
ובוושינגטון, טוען דו”ח המגזין, NSA התקין באגים בבניין של האיחוד האירופי וחדר לרשת המחשב שלו.
הדו”ח של דר שפיגל מגיע כמשא ומתן להסכם סחר טרנס אטלנטי בין ארצות הברית והאיחוד האירופי נקבעים להתחיל בחודש הבא בוושינגטון.
אובמה: אל תשימי לב לאיש שאנחנו לא יכולים ללכוד
סנאודן חשף את עצמו כמקור של מסמכים המתווים מאמץ מסיבי על ידי NSA כדי לעקוב אחר שיחות טלפון סלולריים ולפקח על הדואר האלקטרוני ותעבורת אינטרנט של כמעט כל האמריקנים.
מבקרים לטרוק אותו כבוגד. תומכי ברדו כגיבור.
עכשיו סנודן, שעומד בפני אישומי ריגול בארצות הברית, הוא ברוסיה ומבקש מקלט מאקוודור.
במוצאי שבת, הקוראת אמרה את הכדור היה בבית המשפט של רוסיה.
“אנחנו לא בקשו להיות במצב הזה. מר סנאודן כבר במגע עם מר אסאנג’, שהמליץ ​​לו לבקש מקלט מדיני באקוודור. כדי לעבד בקשה זו, הוא צריך להיות בשטח אקוודור,” קוראה אמר בראיון לטלביזית Oromar של אקוודור במוצאי שבת. “בשלב זה, הפתרון ליעד הסופי של סנאודן הוא בידיהם של השלטונות הרוסים”.
אסאנג’, שארגונו מאפשר את שחרורו של מסמכים מסווגים ומסייע להצעת המקלט של סנודן, אמר שהוא לא יכול לחשוף פרטים על המיקום הספציפי של קבלן NSA לשעבר או מצב התיק שלו. הוא מתח ביקורת על פקידים אמריקאים לאקוודור לוחץ בעניין.
“מקלט היא זכות שיש לנו הכל. זה נכון בינלאומי. ארצות הברית כבר נוסד במידה רבה על קבלת פליטים פוליטיים ממדינות אחרות ושגשג על ידי זה. מר סנאודן יש זה נכון,” אמר אסאנג’. “באופן אידיאלי, הוא צריך להיות מסוגל לחזור לארצות הברית. למרבה הצער, זה לא העולם שאנו חיים במדינה אחרת ואני מקווה שתיתן לו את הצדק שמגיע לו”.
המנהיג הקובני לשעבר פידל קסטרו שקל ביום ראשון. במכתב לנשיא ניקרגואה דניאל אורטגה שפורסם בתקשורת ממלכתית הקובנית, קסטרו שיבח את נשיא אקוודור לעמידה לאיומי ארה”ב מעל סנודן.
סגן הנשיא ארה”ב, ג’ו ביידן ביקש מאקוודור “בבקשה לדחות” את הבקשה למקלט מדיני, על פי הנשיא אקוודור רפאל קוראים.
“זה לא מתקבל על הדעת,” WikiLeaks המייסד ג’וליאן אסאנג’ אמר “השבוע” של רשת ABC ביום ראשון.
הגורמים באירופה הגיבו בזעם בימי א דו”ח כי הסוכנות לביטחון הלאומי של ארה”ב ריגל על ​​משרדי האיחוד האירופי.
האיחוד האירופי הזהיר כי אם הדוח הוא מדויק, תהיה לו השלכות עצומות.
“אני מודאג מאוד והמום על ההאשמות”, אמר נשיא הפרלמנט האירופי, מרטין שולץ בהצהרה. “אם ההאשמות יתבררו כנכון, יהיה זה עניין רציני מאוד שתהיה לו השפעה חמורה על יחסים בין האיחוד האירופי לארה”ב. בשם הפרלמנט האירופי, אני דורש בירור מלא וזקוק למידע נוסף במהירות מהרשויות בארה”ב בנוגע לטענות אלה. “

EU-Asia