איגודים טורקיים להכות לאחר עימותים

איגודים טורקיים להכות לאחר עימותים
ארדואן התלונן אתמול כי מפגינים לא פגשו אותו באמצע הדרך.
“יש לנו הושטתי את ידו בידיים שלנו”, הוא אמר. “עם זאת, חלק מהאנשים חזרו אגרופיהם בתגובה. אתה יכול ללחוץ ידי עם מי שמושיט יד עם אגרוף?”
הוא גם לעג טענותיהם של המפגינים שהם אנשי סביבה, וכינו אותם “בריונים”, ומצטטים את הצפירות של קרנות שלהם כראיה של “זיהום רעש”. והוא האשים את המפגינים בהסתה לאלימות עדתית בתקיפת אישה במטפחת ראש, בעיטות שלה, גרר אותה על הרצפה וחטף אותה כיסוי הראש.
ארדואן שיבח את ביצועיה של ממשלתו במהלך 10 השנים האחרונות, בטענה עלייה ברמת החיים, quintupling עתודות והתוכניות לבניית שדה תעופה של הבנק המרכזי.
במשך יותר מחמש שעות, הוא הופיע לבהות בדיוקנו של כמאל אתאטורק, מייסד המדינה הטורקי המודרנית. המשטרה בסופו של דבר עברה למעצר רבים מאלה שהצטרפו אליו, אך אם יירדמו Gunduz – אמנית מייצג שזכה לכינוי “איש העומד” במהירות – היה במעצר לא הייתה ברור בתחילת יום שלישי.
טורקיה כבר הרוסה על ידי יותר משבועיים של הפגנות נגד ממשלתו של ראש הממשלה רג’פ טאיפ ארדואן. אבל רבים מאלה שהצטרפו מאוחר Gunduz יום שני אמרו שהם עמדו רק לשלום, לא לוקחים צדדים.
“אני עומד נגד כל האלימות”, אמר Koray Konuk, אחד מאלה שנעצרו. “אני עומד שם, כך שהאירועים שאנחנו כבר עדים ואת האירועים המתרחשים במשך השבועות עד שלושה השבועות האחרונים יכולים להגיע לעצירה”.
Konuk, בן 45, אמר ל-CNN כי המשטרה העלתה אותו על אוטובוס עם עד 20 אנשים אחרים שהצטרפו Gunduz, אבל Gunduz לא היה איתם.
“אני פשוט עמדתי. הם עצרו את איש שסתם עמד,” הוא אמר. “זה אבסורד”.
תמונת הנוף הדומם של יום שני הגיע יומיים לאחר שהמשטרה פלשה לכיכר טקסים ופרק גזים השכן כדי לנקות את המפגינים נגד ארדואן. המפגינים ניסו לחזור לפארק ביום ראשון, רק כדי להיות נהדפו על ידי המשטרה.
איגודים מקצועיים להפעיל לחץ על ארדואן מוקדם יותר טרי יום שני, גובר על שביתה ארצית. אבל קהל שצעד בכיכר טקסים התפזר כאשר הוא מתמודד עם חוליות מהומות המגובה על ידי תותח מים.
המחאות החלו בסוף מאי על התוכניות של הרשויות לפנות גזי פרק, השטח הירוק האחרון של מרכז איסטנבול, לקניון. הם הפכו מהרה להפגנות אנטי ממשלתיות גדולות שכללו קריאות לרפורמות פוליטיות.
“יש רמה של ייאוש”
בעוד שהמחאות צפויים לאיים על שלטונו של ארדואן, שהיה אחד המנהיגים הפופולריים ביותר של טורקיה, והוא זוכה עם פיקוח עשור של צמיחה כלכלית, הם מעלים שאלות לגבי מה אומר מבקרים הוא סגנון סמכותי יותר ויותר של שלטון.
iReport: חתונה בעיצומו של גז מדמיע
כמה קבוצות של מפגינים עברו למחאה בשכונות המקומיות שלהם בעיר, הצבת מחסומים. בינתיים, האווירה בעימותים בין המשטרה למפגינים הופכת מכוערת יותר.
“עכשיו זה מרגיש כאילו יש רמה של ייאוש”, אמרו קלייר מוריי, שהיה בחופשה באיסטנבול מניו יורק בשבוע האחרון. “המשטרה נראית יותר נוחה עם השימוש בתוקפנות.”
מאז יום שבת בלילה, 116 בני אדם שנעצרו במהלך הפגנות באנקרה וב242 אנשים כבר נעצרו בהפגנות באיסטנבול, אמר חוסיין אסלן, מזכיר הכללי של איגוד עורכי הדין הפרוגרסיבית.
ארדואן נשאר מתריס, והאשים את הזרים של מנצל את המחאות על הפרק. ביום ראשון, אלפי תומכיו שנאספו בעצרת כמה קילומטרים מכיכר טקסים, מנופפים בדגלים ושרו שירים בעצרת שנצפו נרחב כמו עצרת להיבחר מחדש לראשות הממשלה.
ארדואן ביקש לעמת את תומכיו עם המפגינים. “מאות אלפי בכאן הם לא כמו האלמונים עם דלק פצצות בידיים שלהם”, הוא אמר.
לאחר המולת סוף השבוע, האיגודים המקצועיים הוסיפו כוחם להפגנות בשביתה של היום אחד שלהם.
יש האיגודים המעורבים מאה אלפי חברים על פני מגזרים הכוללים שירותים ושירותים כגון חשמל ואספקת מים ציבוריים. הם לא, לעומת זאת, יש מספיק חברים כדי לסגור ענפים אלה ירדו לגמרי.
תחת ממשלת ארדואן, עובדים טורקים היו “מבויתות כמו חיות על ידי כך שהמשיך רעב”, אמרו אחד עובדים במשרד איגוד באיסטנבול.
“גזי פרק גרם לנו להבין שאנחנו לא חיות בעדר, אנחנו אנשים”, אמר העובד, שלא ספק את שמו.
השביתה הקודמת במהלך ההפגנות נגד הממשלה התרחשה בסמוך לתחילתו של חודש זה.
אדם אחד עמד בשקט בכיכר יקסים באיסטנבול במשך שעות יום שני בלילה, משטרת תיגר ששבר את מחאות נגד ממשלה בסוף השבוע בגז מדמיע ותותח מים ומאות ציור של אחרים למשמרתו.

EU-Asia