Дерипаска го отфрла пазари разбивање

Дерипаска, говорејќи пред-Ен-Ен на Санкт Петербург Меѓународниот економски форум, рече дека реакцијата на руските пазари – во која беа вклучени 4% пад на цените на акциите – беше “непропорционална” за економската состојба на земјата.
Дерипаска, исто така, ги минимизираше значењето на залог на Русија да се бори за даночно затајување, како дел од договорот со други лидерите на Г8.
Русија: Ние може да преживее ако ФЕД ветрови надолу стимул
Дерипаска, кој Форбс проценува да биде во вредност од $ 8500000000, изјави Ен-Ен плановите на рускиот претседател “не би менувал ништо за нас.”
Коментарите беа “вид на предупредување … продолжи да го плаќа даноци”, рече тој.
Ен-Ен Твитер разговор: Африка во подем како BRICs есен?
5 јули 1946: Луис Reard воведе “бикини” во еден популарен Париз базен. (Слична костим за капење, наречен “atome”, беше воведена во истото време, на модниот дизајнер Жак Хајм.)
30 квадратни инчи: Висината на ткаенина во една од првите бикини. Во една од рекламните кампањи Reard, тој тврди бикини не беше вистински бикини освен ако не може да се извади преку венчален прстен. Секој доби наметка? Некој?
1958: Годината текстилна компанија ликра вели научници создадоа истоимената ткаенина која ќе има корист опуштена Бански костуми Perfect насекаде.
1964: Првата година Спорт Ѕ објавена костим за капење издание.
12,95 $: Модерниот цената на дамски гроздобер стил гумени пливаат капа со цвеќе на неа од земјата Вермонт Магазин.
Совети на Банката на федерални резерви ќе го бирате назад своите евтини пари програма дојде како Русија очекува олабавување на економската политика во рамките на новата банка главата, Елвира Набиулина оцени.
На 8,25%, каматната стапка во земјата е на високо ниво за економиите во развој и, според Дерипаска, новото раководство ќе ви помогне преструктуира финансискиот сектор во земјата. Неговите ставови ехо оние на ВТБ претседател Андреј Kostin, кој претходно изјави Ен-Ен каматните стапки беа премногу високи. Kostin изјави дека очекува промена во фокусот на монетарната политика, да станат “опуштено”.
Дерипаска рече дека земјата произведуваше доволно суровини, но сега е потребно да инвестира пари во обработка. “Русија има многу можност во Русија да расте”, рече тој.
Рускиот милијардер Олег Дерипаска го отфрли пазари разбивање што следеше предлог на федерални резерви ќе навивам назад своите стимулативна програма подоцна оваа година, како “многу емоционална.”

EU-Asia