Грецькі законодавці голосували переслідування колишнього міністра фінансів

Парламентська комісія була створена минулого року, щоб подивитися, чому розслідування не було проведено відповідно або Papaconstantinou або його наступник на посту міністра фінансів Евангелос Венізелос.
Грецькі ЗМІ сумніваються, що невжиття заходів з розслідування тих, названий на честь можливого ухилення від сплати податків, можливо, було результатом спроби політиків для захисту багатої еліти.
Тим не менш, його існування не був розкритий до вересня 2012 року. Інформація, що список був залишений без нагляду, скопійовані і змінені таким чином, щоб виключити певні імена потім почав виходить на світ, викликавши великий скандал.
У таємному голосуванні в понеділок пізно ввечері, 220 депутатів у 300-місцевий парламент проголосував на користь екс-міністра до кримінальної відповідальності за принаймні один заряд, і 166 для всіх трьох. Сімнадцять депутатів були відсутні.
Звертаючись до законодавців перед голосуванням, Papaconstantinou заперечував порушення і сказав, що він був мішенню “з однієї простої причини, будучи міністром фінансів, який поставив країну в порятунок процесу”.
Три звинувачення проти Papaconstantinou є зловживанням довірою, загоїтись офіційним документом і халатність. Якщо його визнають винним, йому загрожує тюремне ув’язнення.
Папаконстантіну займав пост міністра фінансів з жовтня 2009 року по червень 2011 року, і був міністром фінансів, коли Греція уклали свій перший міжнародної фінансової допомоги.
Тому що він депутат, парламент повинен схвалити зняття імунітету перед будь-яким переслідування може продовжуватися.
Рада суддів збереться, ймовірно, в кінці цього тижня, щоб вирішити, чи буде Papaconstantinou повинна бути звернена до кримінальної відповідальності, викладені в парламенті.
Хоча це не є незаконним провести рахунок у швейцарському банку, і немає ніяких доказів того, що хто-небудь порушив закон, підозри високою в Греції, що деякі з осіб, зазначених у списку, можливо, відкрили рахунки, щоб уникнути сплати податків у грецьке держава.
Парламент Греції проголосував, що колишній міністр фінансів Джордж Папаконстантіну повинно притягнутий до кримінальної відповідальності за нібито витираючи імена, принаймні, три родичів зі списку більше 2000 греків з рахунки в швейцарських банках.
Список тих, з рахунків у філії HSBC Женевського відомий як “список Лагард”, тому що вона була передана Крістін Лагард, то Франція міністра фінансів, до її грецьким колегою в серпні 2010 року.

EU-Asia