Відпочинок в Сомалі, хто?

Баширом Османом поспішно рухається вздовж білої піщаної берегової лінією, дає вказівки Драйвера Операційні бульдозер. Поруч з ними, велика вантажівка переправи від купи каміння, очищення залитий сонцем пляж, омивані блакитні води Індійського океану.

Робота тут йде повним ходом, натискає Осман вперед зі своїм новим багатомільйонний проект: побудувати розкішний курорт пляж в Могадішо, столиці розореної війною Сомалі.
“Я знав, що в один прекрасний день стане Могадішо світу, і ми отримаємо стабільність”, говорить Осман, який вже володіє двома готелями в місті. “Ось чому я почав купувати цю землю.”
Після більш ніж 20 років насильства, Сомалі один крок на шляху до стабільності у вересні минулого року після того, як риються в її перший президент, обраний на рідній землі за останні десятиліття.
“Якщо ви йдете в Могадішо конструкція дуже, дуже бурхливо розвивається,” говорить Осман. “Це знак миру”, додає він. “Особливо люди, які повернулися з Америки і Європи, вони починають, щоб відкрити новий бізнес.”
Хоча безпека як і раніше є проблемою, Могадішо переживає економічний ренесанс в останні місяці, викликаний членів діаспори повертаються додому, щоб відновити країну, а також зусилля місцевих бізнесменів, які ніколи не залишав.
Осман, який залишився в Сомалі протягом всієї своєї конфліктів, сподівається, що його нова розробка буде залучати відпочиваючих за кордону. Він каже, що він вже мав американських і британських відвідувачів, що зупиняються в своїх готелях.
А тепер, надія поступово повертається до частини Східно-Африканської країні.
Зростаюча економіка Могадішо проявляється не тільки в нерухомість і готельний сектор. Телекомунікації також знаходиться на підйомі, в той час як авіаційна промисловість розправляє крила занадто, при цьому близько 15 щоденних внутрішніх та міжнародних рейсів.
“У нас є шість різних маршрутів і в основному на наступний ми будемо вісім”, говорить Осман Абдуллахі, молодий підприємець, який сомалійські створений Oday Аероекспрес. “Існує багато авіакомпаній, які планують (приїхати в) цієї країни і в надії (є) концентратор тут.”
Абдуллахі визнає, що виходячи зі Сполучених Штатів в 2010 році, щоб повернутися додому і почати його бізнес був “100% величезний ризик.”
І, незважаючи на довгий список проблем, Могадішо бізнесменами, як Осман сподіваються на світле майбутнє.
Але сомалійських сил безпеки вдалося передбачаючи багато атак терористів-смертників і заарештували деяких з Аш-Шабааб оперативники ховаються серед населення столиці.
“Ситуація в цілому гарне на даний момент – безпека сили контролюють це дуже добре,” сказав Ondoga. “Тут, у місті зараз, великі гармати тихі, вулиці освітлені, багато хто (в) діаспори повертаються, нове будівництво триває, бізнес процвітає”, сказав він.

Митних доходів зібрано звідси значно зросла останнім часом. І в той час як система далека від досконалості, дохід має вирішальне значення для новосформованого уряду у відновленні міста, основна інфраструктура була зруйнована війною.
В даний час економіка Сомалі значній мірі спирається на допомогу від урядів країн-донорів, в той час як відносно мирний бізнес-середовища підкріплюється ще й Місії Африканського союзу в Сомалі африканської (АМІСОМ).
Сили безпеки стиснув Аль-Каїди пов’язані ісламістське угруповання Аль-Шабааб з Могадішо, але повстанці і раніше ховаються і періодичного запуску терактів.
Бригадний Майкл Ondoga, АМІСОМ, повідомив CNN, що, хоча останнім часом Аш-Шабааб був “у значній мірі переміг” в Могадішо, були досі проблеми з його членами “плавильного в населення” і, користуючись великим розміром міста, щоб сховатися.

Він каже, що, коли повернувся назад в Сомалі, це було занадто небезпечно навіть їздити в Могадішо. “Ця картина вже немає. Це інша картина в даний час”, говорить він.
Це нова картина також може бути свідком в морському порту Могадішо – найважливішого об’єкту державної власності Сомалі – де скриплять крани піднімають товарів з торгових суден і катерів, що вистилають гавані. Широкий спектр імпортних будівельних матеріалів, товарів для дому та живлення потім наносили на ряди очікування вантажівок.

“Більше 20 туристів вони прийшли”, говорить він. “Деякі з них прийшли зі своїми сім’ями, щоб показати, Сомалі, Могадішо особливості”, додає Осман. “І справді, коли вони повернулися, вони були такі раді, коли вони побачили, як Могадішо виглядає, як гарне місто у нас є, як гарний пляж, який ми і це те, що ми хочемо показати їх знову і знову.”
Османа нові амбітні проекти є частиною зростаючої будівельної діяльності, які міняють багато з околиць куля охопленому Могадішо.

EU-Asia